محمد علی بزرگ زاده

در سال 86 از دانشگاه امیرکبیر، در گرایش هوش مصنوعی فارغ‌التحصیل شدم. بغیر از مشارکت در سطوح مختلف توسعه محصولات نرم‌افزاری، مدیریت تیم توسعه و مدیریت تست و پیکربندی نرم‌افزار را نیز تجربه کرده‌ام. با زبان‌های برنامه‌نویسی جاوا، C#، C++ و دلفی آشنا هستم. بیش از هرچیز به مسائل طراحی شیء‌گرا و چالش‌های آن علاقه‌مندم و بیشتر در زمینه‌های متدولوژی‌های توسعه نرم‌افزار، سیستم‌های همروند مقیاس‌پذیر، طراحی شیء‌گرا و معماری نرم‌افزار مطالعه می‌کنم. در توسعه محصولات مختلف ضبط مکالمات و کامپیوتر تلفنی، شبیه‌سازی پدافند هوایی، اتوماسیون آموزشی و تشخیص برخط دستونشته‌‌های فارسی همکاری داشته‌ام. مدت کوتاهی بر روی سیستم‌های سوییچ بانکی نیز کار کرده‌ام. از سال ۹۴ در توسعه محصولاتی مشارکت دارم که در حوزه پردازش‌های جریانی و دسته‌ای در فضای کلان‌داده‌ها هستند. همیشه به همان مقدار که در مورد توسعه محصول دغدغه داشته‌ام به خودکارسازی، تیم‌سازی و بهبود ابزارها و متدولوژی توسعه، نیز اهتمام داشته‌ام.

ترجمه‌ها:
Extreme Programming, Part1
Test Driven Development
Lean
Concurrency, Part3
Software Architecture, Part2
Cassandra
Service Oriented Architecture, Part1
NoSQL and MongoDB
Static Code Analysis
Software Architecture, Part1
Borg and Kubernetes
Product Line Engineering, Part2
Docker
Extreme Programming, Part2
Apache Mesos
Apache Kafka
Logging and Logging Infrastructure
Agile Documentation
Model Driven Software Development, Part2
Resource Management
Memory Grid Architecture
Ten Years of Agile Experiences
Error Handling, Part1
OpenStack
Software Architecture Sketches
Software Architecture, Part3
Redis
Company Culture
History of JUnit and Future of Testing
Microservices
Concurrency, Part2
OR Mappers
Release It
Patterns
Continuous Delivery
Introduction to Aspect Oriented Programming
Software Architecture, Part4
Refactoring, Part2
Error Handling, Part2
Concurrency, Part1
Refactoring, Part1
Model Driven Software Development, Part1
Product Line Engineering, Part1
Hiring in the Software Industry
Feature Driven Development
Being a Consultant
Infrastructure as Code
Replication
Agile Database Development
Kanban
سید مرتضی هاشمی

رشته‌ی کامپیوتر را انتخاب کردم چون به بازی‌های کامپیوتر علاقه داشتم. در طی زمان کم‌تر فرصت پیدا کردم به بازی‌سازی بپردازم اما هنوز به آن علاقه‌مندم. از دست و پنجه نرم کردن با مسائل لذت می‌برم و از کار کردن در محیط‌های پر چالش استقبال می‌کنم.
تجربه‌ی حرفه‌ای برنامه‌نویسی به زبان‌های C++ و Java، برنامه‌نویسی سوکت، برنامه‌نویسی چندنخی و تحلیل و طراحی سیستم را دارم. به موضوعات مهندسی نرم‌افزار علاقه‌مندم و آن را دنبال می‌کنم. کار تیمی را دوست دارم و اعتقاد دارم کارایی من را افزایش می‌دهد.

ترجمه‌ها:
LMAX Architecture
xUnit Test Patterns
Technical Debt
Modern Cloud-based Platform
Akka
Java Garbage Collection
Software Estimation
Mechanical Sympathy
Hadoop
Distributed Systems
Distributed Coordination with Apache ZooKeeper
Design By Contract
Becoming a Tech Lead
علی حیدری

در سال 81 از دانشگاه فردوسی مشهد در رشته کامپیوترگرایش نرم افزار فارغ التحصیل شدم. کار در محیط حرفه ای را با برنامه نویسی C++ آغاز کردم و در ادامه پروژه های متعددی در پلت فرم های net. و java و java ee به انجام رسانده ام. در کنار توسعه نرم افزار در زمینه معماری نرم افزار، متدولوژی های توسعه نرم افزارو تست، مطالعه داشته و بر حسب نیاز آنها را در پروژه ها و هدایت تیم های نرم افزاری بکار گرفته ام. در حال حاضر مشغول توسعه نرم افزارهای سمت سرور در حوزه پرداخت الکترونیک با اولویت پردازش با TPS و قابلیت اعتماد بالا می باشم. معماری و توسعه درگاه اتصال به شاپرک، Card Management System و سرور Mobile Application در محیط java ee از جمله کارهایی هستند که در این حوزه انجام داده ام. به توسعه نرم افزار علاقمندم و آن را فعالیتی خلاقانه می دانم که نیاز به مطالعه و به روزرسانی مستمر دارد. اعتقاد دارم همواره مهم ترین اصل در کار حرفه ای خلق ارزش برای مشتری است.

ترجمه‌ها:
Development Processes, Part1
جهانگیر زین‌الدین

ترجمه‌ها:
Clojure
عماد خضری

تحصیلات خود را در رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار از دانشگاه تهران به پایان رساندم. ترکیب هنر و کامپیوتر همواره برایم جالب بوده و به نظرم، بازی سازی تلفیقی از این دو است. در مراحل مختلف روند توسعه بازی مطالعه و تجربه همکاری داشته ام و سعی دارم به عنوان یک بازی ساز مستقل فعالیت خود را ادامه دهم. علاوه بر بازی سازی تجربه توسعه نرم افزار در بسترهای دسکتاپ، وب و موبایل را در کارنامه خود دارم. همچنین در محیط آکادمیک، تحقیقاتی در زمینه پردازش تصویر دیجیتال داشته ام. به طور تخصصی با زبان های برنامه نویسی جاوا، C++، PHP و C# و چند فریمورک مرتبط با آنها آشنا هستم. بهبود کیفیت محصول همواره یکی از دغدغه هایم بوده است به همین دلیل یادگیری و درگیرشدن با تکنولوژی و متدولوژی های جدید نرم افزاری برایم جذاب است.

ترجمه‌ها:
F#
محمدرضا دهقانی‌زاده

ترجمه‌ها:
Site Reliability Engineering