محمد علی بزرگ زاده

در سال 86 از دانشگاه امیرکبیر، در گرایش هوش مصنوعی فارغ‌التحصیل شدم. بغیر از مشارکت در سطوح مختلف توسعه محصولات نرم‌افزاری، مدیریت تیم توسعه و مدیریت تست و پیکربندی نرم‌افزار را نیز تجربه کرده‌ام. با زبان‌های برنامه‌نویسی جاوا، C#، C++ و دلفی آشنا هستم. بیش از هرچیز به مسائل طراحی شیء‌گرا و چالش‌های آن علاقه‌مندم و بیشتر در زمینه‌های متدولوژی‌های توسعه نرم‌افزار، سیستم‌های همروند مقیاس‌پذیر، طراحی شیء‌گرا و معماری نرم‌افزار مطالعه می‌کنم. در توسعه محصولات مختلف ضبط مکالمات و کامپیوتر تلفنی، شبیه‌سازی پدافند هوایی، اتوماسیون آموزشی و تشخیص برخط دستونشته‌‌های فارسی همکاری داشته‌ام. مدت کوتاهی بر روی سیستم‌های سوییچ بانکی نیز کار کرده‌ام. از سال ۹۴ در توسعه محصولاتی مشارکت دارم که در حوزه پردازش‌های جریانی و دسته‌ای در فضای کلان‌داده‌ها هستند. همیشه به همان مقدار که در مورد توسعه محصول دغدغه داشته‌ام به خودکارسازی، تیم‌سازی و بهبود ابزارها و متدولوژی توسعه، نیز اهتمام داشته‌ام.

ترجمه‌ها:
Resource Management
Service Oriented Architecture, Part1
Software Architecture, Part3
Memory Grid Architecture
Software Architecture, Part2
Test Driven Development
NoSQL and MongoDB
Introduction to Aspect Oriented Programming
Error Handling, Part1
Replication
OR Mappers
Borg and Kubernetes
Apache Kafka
Release It
Infrastructure as Code
Model Driven Software Development, Part1
Agile Documentation
Product Line Engineering, Part1
Logging and Logging Infrastructure
Apache Mesos
Company Culture
Software Architecture Sketches
Extreme Programming, Part2
OpenStack
Continuous Delivery
Kanban
Microservices
Docker
Agile Database Development
Static Code Analysis
Concurrency, Part2
Prometheus Monitoring
Software Architecture, Part1
Redis
Error Handling, Part2
Refactoring, Part1
Lean
Feature Driven Development
Software Architecture, Part4
Ten Years of Agile Experiences
Concurrency, Part1
History of JUnit and Future of Testing
Model Driven Software Development, Part2
Refactoring, Part2
Cassandra
Hiring in the Software Industry
Product Line Engineering, Part2
Extreme Programming, Part1
Concurrency, Part3
Being a Consultant
سید مرتضی هاشمی

رشته‌ی کامپیوتر را انتخاب کردم چون به بازی‌های کامپیوتر علاقه داشتم. در طی زمان کم‌تر فرصت پیدا کردم به بازی‌سازی بپردازم اما هنوز به آن علاقه‌مندم. از دست و پنجه نرم کردن با مسائل لذت می‌برم و از کار کردن در محیط‌های پر چالش استقبال می‌کنم.
تجربه‌ی حرفه‌ای برنامه‌نویسی به زبان‌های C++ و Java، برنامه‌نویسی سوکت، برنامه‌نویسی چندنخی و تحلیل و طراحی سیستم را دارم. به موضوعات مهندسی نرم‌افزار علاقه‌مندم و آن را دنبال می‌کنم. کار تیمی را دوست دارم و اعتقاد دارم کارایی من را افزایش می‌دهد.

ترجمه‌ها:
Mechanical Sympathy
Design By Contract
Becoming a Tech Lead
Distributed Systems
xUnit Test Patterns
Distributed Coordination with Apache ZooKeeper
Hadoop
Technical Debt
Software Estimation
Akka
Java Garbage Collection
LMAX Architecture
Modern Cloud-based Platform
علی حیدری

در سال 81 از دانشگاه فردوسی مشهد در رشته کامپیوترگرایش نرم افزار فارغ التحصیل شدم. کار در محیط حرفه ای را با برنامه نویسی C++ آغاز کردم و در ادامه پروژه های متعددی در پلت فرم های net. و java و java ee به انجام رسانده ام. در کنار توسعه نرم افزار در زمینه معماری نرم افزار، متدولوژی های توسعه نرم افزارو تست، مطالعه داشته و بر حسب نیاز آنها را در پروژه ها و هدایت تیم های نرم افزاری بکار گرفته ام. در حال حاضر مشغول توسعه نرم افزارهای سمت سرور در حوزه پرداخت الکترونیک با اولویت پردازش با TPS و قابلیت اعتماد بالا می باشم. معماری و توسعه درگاه اتصال به شاپرک، Card Management System و سرور Mobile Application در محیط java ee از جمله کارهایی هستند که در این حوزه انجام داده ام. به توسعه نرم افزار علاقمندم و آن را فعالیتی خلاقانه می دانم که نیاز به مطالعه و به روزرسانی مستمر دارد. اعتقاد دارم همواره مهم ترین اصل در کار حرفه ای خلق ارزش برای مشتری است.

ترجمه‌ها:
Development Processes, Part1
جهانگیر زین‌الدین

ترجمه‌ها:
Clojure
عماد خضری

تحصیلات خود را در رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار از دانشگاه تهران به پایان رساندم. ترکیب هنر و کامپیوتر همواره برایم جالب بوده و به نظرم، بازی سازی تلفیقی از این دو است. در مراحل مختلف روند توسعه بازی مطالعه و تجربه همکاری داشته ام و سعی دارم به عنوان یک بازی ساز مستقل فعالیت خود را ادامه دهم. علاوه بر بازی سازی تجربه توسعه نرم افزار در بسترهای دسکتاپ، وب و موبایل را در کارنامه خود دارم. همچنین در محیط آکادمیک، تحقیقاتی در زمینه پردازش تصویر دیجیتال داشته ام. به طور تخصصی با زبان های برنامه نویسی جاوا، C++، PHP و C# و چند فریمورک مرتبط با آنها آشنا هستم. بهبود کیفیت محصول همواره یکی از دغدغه هایم بوده است به همین دلیل یادگیری و درگیرشدن با تکنولوژی و متدولوژی های جدید نرم افزاری برایم جذاب است.

ترجمه‌ها:
#F
محمد رضا دهقانی زاده

ترجمه‌ها:
Site Reliability Engineering
رضا بکتاش

من رشته علوم کامپیوتر را در دانشگاه شریف و تهران به ترتیب لیسانس و فوق لیسانس خوانده‌ام. با علاقه به داده‌کاوی و یادگیری ماشین وارد کار شدم. اما به مرور به توسعه نرم‌افزار هم علاقه‌مند شدم. در پروژه‌های نرم‌افزاری، کلان‌داده، داده‌کاوی و یادگیری ماشین کار کرده‌ام و کار گروهی را به کار فردی ترجیح می‌دهم.

ترجمه‌ها:
Introduction to Machine Learning